Enkele decennia geleden had je op deze foto bijna de volledige kerk kunnen zien. Nu alleen nog maar een stukje van de top. Want er moesten kantoren bijkomen voor mensen die dan 'nuttig' konden zijn door betaald werk te verrichten. Dus moesten er ook appartementdozen komen om die mensen te huisvesten.
Als jonge tiener vond ik het een prachtig stukje 'nieuw Amsterdam'. Helaas moest het kapitalisme mijn jeugd weer eens verpesten. En waarvoor? Zodat honderden mensen kunnen 'data analyseren' en zich jaren bezighouden met 'werk' als het aanpassen van de achtergrondkleur in een Powerpoint presentatie waarna men over gaat tot de orde van de dag en op de afdeling voorkeuren inventariseert voor de dagelijkse bestelling bij de bakker omdat een collega 60 of oma is geworden: "Wie willen er allemaal een moorkop? Of hebben jullie liever een tompouche?".
In onze huidige maatschappij had men Michelangelo voordeuren van rijtjeshuizen in hetzelfde lichtbruin laten verven 'want dan doe je tenmiste wat voor je geld'. Ik word er een tikkeltje boos en - ik weet niet of je het gemerkt hebt - een beetje cynisch van.
Waar word jij zoals cynisch van?
=====================
Over links gesproken: ja, dat ben ik maar voor verdieping staat er ook een aantal in mijn stukjes. Heb daar wat moeite voor genomen dus stel het op prijs als u de moeite neemt er op te klikken om de betreffende artikelen, onderzoeken en filmpjes te bekijken.
Heeft u na het lezen van dit blogstuk iets geleerd, wat gelachen of heeft het u aan het denken gezet, overweegt u dan een donatie voor de tijd en moeite die ik er in steek.
Meer lezen? Mijn verhalenbundels
Heeft u na het lezen van dit blogstuk iets geleerd, wat gelachen of heeft het u aan het denken gezet, overweegt u dan een donatie voor de tijd en moeite die ik er in steek.
Meer lezen? Mijn verhalenbundels

Geen opmerkingen:
Een reactie posten
Een reactie wordt zeer op prijs gesteld. Mits die netjes blijft. Dus zonder beledigingen en scheldpartijen en zo. Bedankt!