Vind blogstukjes van mij op onderwerp:

Elke zondag een persoonlijk weekoverzicht, elke dinsdag wat goed nieuws met een paar katten, elke woensdag een overweging en elke vrijdag een verhaaltje.

Mijn verhalenbundels zijn te koop via Bol.com én via Lulu.com!

Als u mijn stukjes de moeite waard vindt, kunt u een blogdonatie
verrichten. Elke bijdrage is welkom!

woensdag, maart 26, 2025

Kenmerken van wappies

Wappies herken je direct aan hun onvermogen tot logisch redeneren. Hun argumenten slaan kant nog wal en de meesten van hen komen niet verder dan: 'Nou...eh...ja...eh..dat is gewoon zo want dat vind ik.'

Wappies die op school hebben opgelet komen iets verder. Al blijft 'Afwezigheid van bewijs is geen bewijs van afwezigheid' uiteraard grote kul:

"Jij kunt niet bewijzen dat het niet zo is en dus heb ik gelijk!" is een bekende drogreden. 
In dit geval Argumentum ad ignorantiam of 'het argument van de onwetendheid'.

Wordt veel gebruikt door wappies die foutloos kunnen schrijven. 

Overigens heeft Erik ook in deze communicatie ongelijk: van de meeste van zijn beweringen is wel degelijk eenvoudig te bewijzen dat zij onzin zijn. Zo deelde hij dit plaatje dat zou moeten bewijzen dat duizenden klimaatwetenschappers ongelijk hebben en de zeespiegel helemaal niet stijgt.
Ook de advocaat* van Willem Engel, Jeroen Pols deelde dit plaatje van een luchtfoto van Sugerloaf Mountain uit 1880 (...) en weet niet wat het verschil is tussen weer en klimaat of eb en vloed. Bovendien: een zeer significant verschil van 20 centimeter is op deze nepplaatjes niet te onderscheiden. Maar dat deert de wap niet 'Want ik heb het op Facebook gezien en dus is het waar!'

*Pols noemt zich advocaat maar is jurist. Na het lezen van wat juridische studieboeken in de bak. 

"Ja, maar deze wetenschappers zeggen óók dat klimaatverandering onzin is!" 1] Het zijn geen klimaatwetenschappers. 2] Dat zeggen zij niet per sé. 
A: "Planten (en gewassen) gebruiken CO²". Leuker nog: Svante Arrhenius deed belangrijke ontdekkingen over CO² in de atmosfeer en waarschuwde direct voor de gevolgen van het verbranden van fossiele brandstoffen. Hij werd daarmee de vader van onderzoek naar klimaatverandering. 

B: Ivar Giaever was niet meer welkom bij een club van integere wetenschappers en werd niet veel later betaald door het Nederlandse anti-wetenschappelijk bureau Clintel om onwetenschappelijke onzin te verkondigen. Zijn enige wapenfeit betreffende klimaatverandering is niet een lange studie maar ooit in een klimaatpanel namens Clintel roepen dat klimaatverandering niet bestaat. Via zusterorganisaties als RES in beeld is Clintel zeer succesvol in het verspreiden van misinformatie: miljoenen wappies geloven de rechtse eilite die hen vertelt dat het allemaal de schuld is van de linkse elite.

Interessante zijstap: de klimaatontkenners van het door Big Oil betaalde Clintel hebben interessante banden met Forum voor Democratie en Ongehoord Nederland. Verrassend, niet? 

C: De klimaatmodellen zaten er inderdaad naast; uiteindelijk zullen de problemen erger zijn dan toen voorspeld. Mullis wist veel van plastic. Maar ontkende dat HIV AIDS veroorzaakt en geloofde dat de stand van een paar sterren op tientallen lichtjaren afstand invloed hebben op ons liefdesleven. 

D: Redelijk briljant kwantumphysicus, die John F. Clauser. Waardeloos als wetenschapper op andere gebieden. Van het soort:"Mensen die tientallen jaren hebben gestudeerd op het onderwerp weten er niets van; mijn favoriete rechtspopulist en Jacqueline op Facebook vertellen de waarheid!" 

Allemaal redelijk makkelijk te vinden informatie die de 'mening' van Erik direct onderuit haalt. Helaas heeft Erik 'geen tijd' om 'zelf onderzoek!' te doen. Ook best raar om opeens wetenschappers te geloven en anderzijds te beweren dat je wetenschappers nooit kunt vertrouwen 'want zij worden betaald!'.

Alsof je mensen die betaald krijgen voor wat zij doen nooit kunt vertrouwen. Erik werkte ooit voor een bank. Hij kreeg dus betaald voor zijn werk. En is volgens zijn eigen logica dus niet te vertrouwen. Apart. 

========================
In Facebook zijn niet alle plaatjes te zien (of te horen) en links in mijn artikelen niet aan te klikken. Klik daarom op de oorspronkelijke link. http://terrebel.blogspot.nl/ Veel leesplezier! O ja, fans kunnen mijn Fan pagina leuk vinden. https://www.facebook.com/TerrebelAuthortainer

Over links gesproken: ja, dat ben ik maar voor verdieping staat er ook een aantal in mijn stukjes. Heb daar wat moeite voor genomen dus stel het op prijs als u de moeite neemt er op te klikken om de betreffende artikelen, onderzoeken en filmpjes te bekijken.

Heeft u na het lezen van dit blogstuk iets geleerd, wat gelachen of heeft het u aan het denken gezet, overweegt u dan een donatie voor de tijd en moeite die ik er in steek.

Meer lezen? Mijn verhalenbundels

=======================
Erik is één van tientallen wappies die ik persoonlijk ken. Hier wat algemene kenmerken van de groep waar hij toe behoort:

Links beschuldigen waar zij zelf schuldig aan zijn: elke beschuldiging van rechts aan het adres van links, is een bekentenis.

Generaliseren is wappies niet vreemd: alle buitenlanders, alle homoseksuelen, alle moslims. Dat past bij hun simplistische manier van denken. En ja, alle wappies zijn ontzettend dom. Zei hij, generaliserend. Maar het is waar totdat er een wappie gevonden wordt die in staat is tot zelfstandig nadenken. 

Wappies denken erg simplistisch en kinderlijk: "Als je centjes op zijn, steek je toch gewoon je pasje in de muur voor meer centjes?" Niet voor niets bestaat het grootste deel van de mensen dat diep in de schulden zit uit wappies.
Niet elke laagopgeleide is wappie, natuurlijk maar opmerkelijk veel wappies zijn laagopgeleid.

Het is bijna grappig, maar de 'echt Nederlandse!' raci...pardon...wap heeft veel meer gemeen met 'buitenlanders' dan-ie waarschijnlijk zou willen:

Groot gebrek aan kennis van het onderwerp waar zij een 'mening' over hebben en vaak een slechte beheersing van het Nederlands.

Slaan het idee af van 'de 15 minuten stad' want weigeren gedwongen te worden gezonder te worden en tijd te besparen. Worden liever gedwongen uren in de file te staan en benzinegeld te verspillen. 

Ze zijn voorstander van het recht in eigen hand nemen: "Wie mijn fiets jat, sla ik in elkaar!" Behalve wanneer zij zelf als crimineel betrapt worden. Witwassen, drugsverkoop, heling, belastingontduiking, iemand molesteren... Opeens willen zij dan een advocaat en een eerlijk proces.

Dat maakt hen niet alleen dom maar ook hypocriet.

Domrechtse is heel goed in anderen woorden in de mond leggen 

Over het algemeen hebben wappies een slechte beheersing van de Nederlandse taal, al eisen zij van 'hullie' een goede beheersing.

Wappies geloven meer in pseudowetenschap als astrologie, grafologie en homeopathie dan in echte wetenschap.

Typisch domrechts wappiegedrag: stoere praat als je anderen nare dingen toewenst maar huilie huilie doen als je zelf slachtoffer bent van ellende. 

Nog een kenmerk van domrechtse wappies is dat zij een k*tleven hebben. Het enige dat zij kunnen bedenken om zich beter te voelen is gemarginaliseerde groepen mensen omlaag te trappen. Dus homoseksuelen, mensen van kleur, vrouwen, asielzoekers, moslims, transseksuelen, joden, gehandicapten...

Hun 'eigen mening!' is stomtoevallig identiek aan die van tienduizenden andere wappies en de Grote Leider die op het hondenfluitje blies waarna zijn schaapjes direct en massaal zijn soundbites herhaalden. 

Een van de kenmerken van wappies is het onvermogen toe te geven fout te zitten.

Wappies zeggen dat zij nooit iets zomaar voor waar aannemen en geloven alles wat zij lezen in domrechtse Facebook groepjes.

Vrijheid van meningsuiting en van expressie geldt uitsluitend voor hen:
"Vrijheid van meningsuiting geldt voor iedereen die het altijd volledig met mij eens is!"

Ze denken dat je discussies kunt 'winnen'. Alsof argumenteren een wedstrijd is.

Kenmerk van wappies: zodra iets negatiefs wordt gezegd over hen of hun helden, roepen zij: "Ja, maar hullie doen dat óók, hoor!"

Domrechts is laf en noemt zichzelf dus geen racist maar 'realist' of 'niet links en niet rechts' of 'bezorgd burger'. 

Domrechts is tegen nepotisme "daarom mag de zoon van Biden niet zijn eigen achternaam gebruiken bij het zakendoen!" en riep "Ja, zou ik ook doen" toen hun Grote Leider zijn dochter en schoonzoon goedbetaalde baantjes gaf in de Amerikaanse overheid.

Wappies zijn tégen elektrisch autorijden 'want onze Grote Leider, de Kapitein (Multimiljonair Erik de Vlieger. Red.) is tegen!' én voor 'Want onze Grote Leider Elon Musk is geweldig met zijn Tesla!' 

Een kenmerk van wappies is dat zij geen tijd hebben om artikelen te lezen. Wel voor het bang maken van medewappies door selectief schermafdrukken van artikelen te delen. 

Wappies denken dat een geheime elite achter alle ellende zit; normale mensen weten dat een niet-geheime elite de schuldige is.

Zij noemen zich dierenliefhebbers maar zijn tegen mensen die dieren diervriendelijk slachten en zijn er als de kippen (...) bij als er weer een rechtspopulist nageblaft (...) kan worden die roept dat alle wolven dood moeten.

Typerend voor domrechts: een totaal gebrek aan empathie. Terwijl 'empathisch' een goede Nederlandse vertaling is van 'woke'. Simpel gezegd: wie niet woke is, is niet empathisch. Wie dat een moeilijk woord vindt: je bent een domme egoïst. Wat een pleonasme is, trouwens.

Een kenmerk van wappies is dat zij nepfoto's niet van echte kunnen onderscheiden. 
Zij herkennen a.i. gegenereerde plaatjes als deze niet en denken dat het een echte foto is. 
De hominide Homo Sapiens Sapiens (de denkende mens) ziet direct dat er iets niet klopt aan dit plaatje; 
De Homo Lunatic Ludicrous (de gekke mens) ziet de discrepanties pas na er op gewezen te zijn. En zegt dan: 'O, maar dat zag ik meteen, hoor! Ik deed gewoon alsof ik het niet zag!' Zie hierboven ergens: ze zijn laf en zullen nooit toegeven fout te zitten. 

Doodsbang voor wat zij niet begrijpen: transgenderisme, strepen in de lucht, mRNA, empathie, communisme, CBDC, politiek, culturele verschillen.

Wappies reageren doorgaans uitsluitend op de kop van een artikel zonder dat gelezen te hebben. 

"Wij zijn superieur!" is een kenmerk van domrechts.

Weten het verschil niet tussen 'weer' en 'klimaat' 

Erg flexibele principes: geven erg om hun privacy. Tenzij het opgeven ervan hen 20 cent kan besparen. 


Elke criminele daad moet keihard worden bestraft. Tenzij de dader een lichte huidskleur heeft en/of PVV of FvD stemt.

Wappies vinden dat de meerderheid altijd gelijk heeft. Behalve wanneer de meerderheid zich uitspreekt tegen fascisme en genocide.

De meeste wappies zijn pervers. Zo denken zij bij (gedeeltelijke) naaktheid direct aan s3x en p0rno. Terwijl het voor normale mensen volstrekt normaal is om anderen naakt te zien in bijvoorbeeld de sauna zonder daar meteen s3ksuele fantasieën bij te hebben. 

Wappies zijn te laf om zichzelf gewoon r4cisten te noemen. Ze huilen veel over 'buitenlanders' maar hebben er geen enkele moeite mee als die 'buitenlanders' dezelfde kleur huid hebben als zijzelf. Zo verklaar je bijvoorbeeld dat groepjes f4scisten graag samenwerken met buitenlandse groepjes f4scisten. Hebben zij een hekel aan 'buitenlanders' of is het puur een kwestie van huidskleur?

Een duidelijk kenmerk van 'domrechts' is dat de leden van deze groep vanuit emotie reageren op de titel van een geschreven stuk. Zonder dat daadwerkelijk te lezen, laat staan de inhoud ervan te begrijpen.

Wappies zijn tegen en vóór meer overheidsbemoeienis.

Zij zijn voor een vuurwerkverbod 'want mijn hondje schrikt zo van dat geknal!' èn tegen 'want vuurwerk afsteken is een eeuwenoude, echt Nederlandse traditie!'

Wappies zijn zeer slecht wetenschappelijk onderlegd. Zo weten zij het verschil niet tussen 'theorie' en 'hypothese', noch tussen 'weer' en 'klimaat'. 

Wappies stemmen altijd op domrechtse volksmenners omdat zij niet kunnen nadenken. Dus geef ze een simpele oplossing voor een ingewikkeld probleem en ze stemmen op je. Want zo dom zijn ze. 
Voorbeeld: Minister van Infrastructuur Barry Madlener (PVV) heeft een briljante oplossing voor het fileprobleem: "Vermijd files". Wappies: "Jee, wat is die man slim, zeg! Ik ga wéér PVV stemmen!"

Wappies trekken conclusies voordat alle feiten rond een nieuwsbericht bekend zijn. En zullen de mening van hun favoriete volksmenner nooit intrekken wanneer zij het mis blijken te hebben. Wat vrijwel altijd het geval is. 

Wappies zijn tegen de superrijke elite èn adoreren Vladimir Putin, Donald Trump, Benjamin Netanyahu, Victor Orbán en Elon Musk. 

Zij zeggen dieren zielig te vinden en dat daarom Big Agro door mag gaan met het martelen en vermoorden van miljoenen dieren. Per dag. "En alle wolven moeten dood want zij doden schapen en koeien waardoor een handvol multimiljonairs een klein beetje minder winst maken!"

Voor wappies zijn huidkleur en religie bepalend voor de strafmaat van criminelen.
Een 'buitenlander' is voor hen dan ook 'iedereen met een donkere huidkleur'. 

Wappies zijn zeer simpele wezens: "Files? Gewoon extra stroken snelweg!" "Te weinig parkeerplekken? Gewoon extra parkeerplekken aanleggen!" Wie niet begrijpt wat er dom is aan die 'oplossingen' is een wap. Sorry. 

Wappies zijn fel tegen 'handje ophouden' maar eisen overheidssteun voor hun lokale buurthuis, de lokale amateurvoetbalclub en voor 'de boeren'. O, en een leuke uitkering voor henzelf uiteraard. 

Fascisten zien anekdotisch bewijs als 'bewijs' van hun achterlijke beschuldigingen: "Er was ooit een mosl1m die riep dat alle christ3nen dood moeten; dat bewijst dat alle m0slims alle chr1stenen dood willen hebben!"

Roepen tegen communisme en socialisme te zijn maar kunnen alleen een grappig gezicht trekken en je uitschelden als je hen vraagt uit het hoofd een definitie te geven.

Wappies lezen niet, zij kijken filmpjes. Sowieso begrijpen zij niet wat zij lezen of kijken.

Natuurlijk zijn dit generalisaties; er zijn wel degelijk wappies die gelezen hebben. De Erik in het begin van dit stuk was bijvoorbeeld manager bij een bank. 

Domrechts heeft een hekel aan 'pronouns' maar weet niet wat de Nederlandse vertaling is en kan geen drie voorbeelden noemen. 

Wappies vinden dat 'zij' zich aan 'onze normen en waarden!' moeten houden maar kunnen geen drie normen en waarden noemen, noch het verschil uitleggen tussen een waarde en een norm.

Domrechts weet niet wat een morosofie is, maar verdedigt morosofen met hand en tand.

Sommigen zijn zelfs docent geweest. Laurens Buijs bijvoorbeeld. Die overigens inmiddels is opgenomen in een instituut voor psychiatrisch patiënten.


Laurens is dan ook groot fan van mede-wappies als Willem Engel en Thierry Baudet:
Zoals het echte gekken betaamt, vindt Laurens iedereen gek behalve zichzelf. Zoals de autorijder die verbaasd naar de waarschuwing op de radio luistert: "Huh? Één spookrijder? Ik zie er wel honderd!"


Maar de meeste wappies kunnen bijvoorbeeld niet drie Nederlandse schrijvers van geschiedenisboeken noemen van na 1950. Kunt u dat?

Welke kenmerken van de domrechtse wappie kent u zoal, buiten de hier genoemde lijst?