De Homo Sapiens (de diersoort waar u en ik toe behoren) bestaat zo'n 300.000 jaar. De laatste 5000 daarvan kennen wij een vorm van geld. Een van de bekendere vormen, munten, kennen wij sinds ongeveer 700 jaar voordat een meneer bestond wiens geboorte elk jaar met Kerst wordt gevierd. Al was Hij waarschijnlijk in maart geboren en niet in december. Maar dat terzijde. Ook toen was er vast protest toen het nieuwe ruilmiddel werd geïntroduceerd.
Net als bij de invoering van de Gulden toen die de Florijn verving, toen de Euro de Gulden verving, toen internetbankiereren het pleit won van overschrijvingskaarten en recenter met het komende invoeren van CBDC.
Wat ik zeggen wil: als wij ongeveer 295.000 jaar zonder geld konden (samen)leven, waarom kunnen wij dat nu niet meer?
Als u rustig wacht tot uw ouders overlijden en dan hun boerderij verkoopt voor €3 miljoen, heeft u dan 'hard gewerkt!' voor uw geld of gewoon geluk gehad?
Als u een ingeving had, indertijd voor een paar tientjes aan bitcoins kocht en die later voor een paar duizend euro verkocht, heeft u dan 'hard gewerkt!' voor uw geld of gewoon geluk gehad?
Als u het appartement dat uw ouders voor u kochten na uw studie op AirBnB plaatst en feitelijk toeristen al uw vaste lasten en andere uitgaven laat betalen zodat u eigenlijk niet hoeft te werken, heeft u dan hard gewerkt of gewoon geluk gehad?
Als u eind jaren tachtig in Nederland bent geboren, in uw tienerjaren arbeidsongeschikt raakte maar op zich nog prima kunt functioneren maar toch al jaren en tot aan uw dood €1500 per maand aan 'gratis geld' ontvangt, heeft u dan 'hard gewerkt!' voor uw geld of gewoon geluk gehad?
Niet dat ik behoefte heb aan dode ouders, noch aan het strelen van mijn ego door mijzelf 'crypto-expert' te noemen en ook niet graag arbeidsongeschikt zou zijn terwijl ik wel kan sporten en op vakantie kan gaan, maar het punt is duidelijk, lijkt mij: financieel vermogen hebben is met name een kwestie van geluk hebben. Relatief weinig mensen hebben ècht hard gewerkt voor een flink financieel vermogen.
Neem de mannen die de eer stalen van vrouwen die belangrijke, wetenschappelijke ontdekkingen deden. Zo ontvingen de heren Watson en Crick de Nobel Prijs in 1958 voor de ontdekking van de dubbele helix. DNA, weet u wel? Terwijl die ontdekking feitelijk een aantal jaren eerder was gedaan door Rosalind Franklin, een Britse chemicus en röntgenkristallograaf.
Eerder in haar leven werd zij ook al door een man gedwarsboomd; haar vader weigerde haar wetenschappelijke studie te betalen. Gelukkig voor de wereld werd een tante boos en betaalde het studiegeld voor de tiener Rosalind. Helaas was Franklin niet de enige vrouwelijke wetenschapper die door hebberige mannen de eer (en een hoop geld) van een belangrijke ontdekking werd afgenomen. Zo ontdekte Hedy Lamarr (ja, de actrice was óók wetenschapper) een manier om radiosignalen draadloos te versturen. Een ontdekking die - zonder haar ook maar een cent of een stukje eer te gunnen - door de Amerikaanse marine werd ingepikt. Eigenlijk heette zij trouwens Hedwig Eva Maria Kiesles; Wie haar later gekozen naam 'Hedy Lamarr' gebruikt is woke.
De ontdekking van Lamarr zou later leiden tot de ontwikkeling van Bluetooth en WiFi. En zo kunnen we nog een tijdje doorgaan. 'Het Matilda Effect' heet het fenomeen waarbij mannen vrouwen beroven van hun eer, ter meerdere eer en glorie van zichzelf. Zo genoemd naar Matilda Joslyn Gage, de voorvechtster van vrouwenrechten die in een essay in 1870 schreef over het onvermogen van mannen om in te zien dat vrouwen ook mensen met hersenen zijn.
Wat is dat toch met mannen en hun fragiele ego dat zij niet kunnen accepteren dat ook vrouwen intelligent kunnen zijn?
Ook Andrew Wakefield bleek een charlatan. Door hem geloven miljoenen [wappies] mensen dat vaccineren leidt tot autisme 'want elke autist heeft ooit een vaccin gehad, dus...'. Gewoon het zoveelste bewijs dat wappies niet anders kunnen dan denken in de oude programmeertaal GWbasic 'Als...dan'. Terwijl Wakefield alleen maar een concurrent wilde uitschakelen zodat overheden zijn anti-mazelen vaccin zouden inkopen voor hun bevolking.
Het ging Wakefield puur om geld en nooit om het beter maken van zieke mensen. In plaats van de boel oplichten met vervalste, medische rapporten had Andrew Wakefiel ook kunnen kiezen voor 'gewoon harder werken!', wat vermogende wappies zeggen dat minder vermogende mensen dan zij moeten doen.
Heeft u er hard voor gewerkt om zo welvarend te zijn als u nu bent? Ja, Nederlanders en Belgen zitten bij de top 2% rijkste mensen in de wereld. Wat heeft God u in het voorgeborchte laten doen voor Hem om vermogende ouders met een blanke huidskleur te krijgen of in West Europa aan het eind van de 20ste eeuw te worden geboren?
========================================
In Facebook zijn niet alle plaatjes te zien (of te horen) en links in mijn artikelen niet aan te klikken. Klik daarom op de oorspronkelijke link. http://terrebel.blogspot.nl/ Veel leesplezier! O ja, fans kunnen mijn Fan pagina leuk vinden. https://www.facebook.com/TerrebelAuthortainer
Over links gesproken: ja, dat ben ik maar voor verdieping staat er ook een aantal in mijn stukjes. Heb daar wat moeite voor genomen dus stel het op prijs als u de moeite neemt er op te klikken om de betreffende artikelen, onderzoeken en filmpjes te bekijken.
Heeft u na het lezen van dit blogstuk iets geleerd, wat gelachen of heeft het u aan het denken gezet, overweegt u dan een donatie voor de tijd en moeite die ik er in steek.
Meer lezen? Mijn verhalenbundels
Heeft u na het lezen van dit blogstuk iets geleerd, wat gelachen of heeft het u aan het denken gezet, overweegt u dan een donatie voor de tijd en moeite die ik er in steek.
Meer lezen? Mijn verhalenbundels